БИВШИ КОШАРКАШ ОСУЂЕН ЗБОГ ПЉАЧКЕ: Најмлађи српски серијски разбојник иза решетака - Косанић добио шест година робије

Новости онлине

25. 10. 2022. у 17:16

БИВШИ кошаркаш Душан Косанић (28), најмлађи српски серијски разбојник, осуђен је данас у Вишем суду у Београду на шест година и месец дана затвора због тога што је 28. марта ове године уз претњу пиштољем опљачкао пошту у Булевару краља Александра.

БИВШИ КОШАРКАШ ОСУЂЕН ЗБОГ ПЉАЧКЕ: Најмлађи српски серијски разбојник иза решетака - Косанић добио шест година робије

Фото: Photo/Ronald Zak/Депоситпхотос/Илустрација

Косанић је, иначе пре него што је ухапшен због ове пљачке, на слободи провео мање од два месеца, пошто је претходно одлежао казну од пет година затвора због 13 разбојништава и наношење тешких телесних повреда.

- Косанић је осуђен данас и суд му је укинуо притвор - потврдио је његов бранилац, адвокат Немања Говедарица.

Најмлађи српски серијски разбојник, подсетимо, упао је у пошту 28. марта нешто после 18 сати, са качкетом и капуљачом на глави и хируршким рукавицама на рукама. Из ранца је извукао пиштољ и радницама запретио речима: "Ово је пљачка, будите мирни, отворите сеф и нико неће да буде повређен". Када је једна од запослених жена отворила сеф, ушао је са њом и почео паре да трпа у ранац.

- Драма је настала када је приметио да жена у његов ранац ставља само новчанице у ситнијим апоенима, од 10 и 20 динара. Када је то видео, почео је да се љути и сам да трпа новац у ранац, и тада је испалио један хитац у под, а радници се обратио речима "Да ли си ти нормална, хоћеш да те убијем". У ранац је стрпао 1.419.000 динара и почео да бежи, док је за њим испадао новац - објаснио је саговорник.

Подсетимо, претходно је Косанић био хапшен у децембру 2016. Тада се сумњичио за 25 разбојништава. Медутим, током судског поступка доказано је да је учествовао у њих 13 и због тога је осуђен на казну од 4,5 године затвора.

- Сумњало се тада да је из пошти и банака однео више од шест милиона динара. Начин "рада", односно модус операнди најмлађег серијског разбојника увек је исти. Прво је осматрао објекте, некада данима а некада сатима, а онда је у пљачке увек ишао сам, маскиран и наоружан. Међутим, приликом пљачке у Булевару, први пут је испалио метак - каже извор.

Иначе, Косанић је наводно пре него што је постао разбојник, био млад и перспективан кошаркаш, коме је предвиђана велика каријера.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена