"МИЛУТИНОВИЋУ УГРОЖЕНА ОСНОВНА ЉУДСКА ПРАВА": Реаговање адвоката Горана Карадаревића
ВИШИ суд у Новом Саду продужио је поново притвор Слободану Милутиновићу, у јавности познатијем као Снајпер. Он се терети да је септембра прошле године у једном стану тукао и малтретирао девојку.
Фото: Друштвене мреже
Његов адвокат Горан Карадаревић сматра да су његовом клијенту, који је већ годину дана у притвору, угрожена основна људска права.
- Морам да истакнем да сам дубоко забринут за стање у српском правосуђу, а посебно у Новом Саду - истиче Карадаревић.
- Притвори, не само у овом предмету, постају редовна појава у судским поступцима и трају у недоглед. Губе се сви стандарди ограниченог трајања притвора и буквално окривљени се притвором обесхрабрују да уђу у судски поступак.
Адвокат Карадаревић истиче да је његов клијент већ годину дана у притвору где суд само понавља једне исте разлоге (да је он раније осуђиван), а занемарује се и нико се не пита шта је са оптужницом и што је нема.
- Испод свих нивоа и стандарда заштите људских права је да Виши суд у Новом Саду преписује сваки месец једне те исте разлоге, иако врло добро зна да постоје јасни рокови колико притвор може трајати у истрази - сматра овај угледни адвокат.
- Још траје истрага и допуна истраге, иако сви врло добро знамо да истрага може максимално да траје шест месеци. Тужилац је подигао оптужницу за три месеца, али зато је допуну истраге проширио на јос пола године, што је нечувено. Срамотно је да суд толерише немоћ тужилаштва да у овом предмету изађе са коначном оптужницом, већ скоро годину дана.
Карадаревић истиче да се заборавља, али буквално, да је један од стандарда међународног права да окривљени има право да у најкраћем року буде изведен пред судију, или да у супротном буде пуштен на слободу:
- Чак суд ни блажу меру никада није размотрио, иако се овде крај истраге и допуне истраге не назире. Суд не би смео да толерише овакво пристрасно вођење истраге тужилаштва у Новом Саду које буквално тражи кривицу окривљеног, иако је нигде нема. Не памтим да је икоме истрага оволико трајала, а да је седео у притвору. Као бранилац мислим да је овај предмет превазишао Нови Сад, па ћемо бити принуђени са се обратимо чак и међународним телима.
Препоручујемо
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)