ИКОНОПИСАЦ ПОНОВО ОСУЂЕН НА 30 ГОДИНА: Владан Граховац измасакрирао Јелицу (82) ножем
ВЛАДАН Граховац (29) осуђен је данас поново на 30 година затвора због свирепог убиства Нишлијке Јелице Татаровски (82).
Фото Приватна архива
Њему је априла прошле године за тешко убиство изречена казна од 30 година затвора, а на ту пресуду жалило се и Више јавно тужилаштво тражећи 40 година, али и његов бранилац са захтевом да се изнова вештачи његова урачунљивост. Апелациони суд је октобра прошле године првостепену пресуду укинуо и наложио поновно суђење које је данас окончано.
- Разлог због чега је била укинута пресуда било је питање да ли је убиство било извршено из користољубља. Ми смо извођењем свих доказа поново нашли да је у питању користољубље. Оно што смо ми нашли је да је једини мотив био користољубље - рекао је судија Вишег суда Мирко Драшковић.
Граховац је старицу измасакрирао ножем и чекићем 31. августа 2019. године у њеном стану у Булевару Зорана Ђинђића. Јелицу је познавао јер је у њеној згради становао док је студирао стоматологију у Нишу. Како је утврђено током судског поступка, нанео јој је 26 убодних рана у пределу лица, главе, грудног коша, леђа и врата, осам раздерно-нагњечних рана чекићем, ударце песницом и стопалом, те повреде врата.
БОНУС ВИДЕО: МУЖ ИЗБО ЖЕНУ И ПОВРЕДИО ЋЕРКУ: Покушај убиства у Врању
Препоручујемо
ГДЕ ЈЕ БИО БРАНКО БАБИЋ ПРЕД ЈЕЗИВУ САОБРАЋАЈКУ: Испливали приватни снимци бизнисмена (ФОТО)
29. 03. 2026. у 08:39 >> 08:43
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)