"АСОМАКУМ" ПОНОВО ОДЛОЖЕН: Двојица оптужених имају здравствене проблеме

СУЂЕЊЕ у случају "Асомакум" поново је данас одложено у Вишем суду у Београду, јер нису дошла двојица окривљених - Милан Машић и Сафет Фековић.

АСОМАКУМ ПОНОВО ОДЛОЖЕН: Двојица оптужених имају здравствене проблеме

Фото: Танјуг

Машићев адвокат је приложио медицинску документацију да његов клијент болује од акутне ишијалгије и да је тренутно непокретан, док је Фековићев саопштио да му је клијент телефоном јавио да му је здравље нарушено, јер му је корона коју је прележао оставила озбиљне последице на срце.


Он у року од три дана треба да достави суду здравствене извештаје о томе.
Заменик тужиоца је предложио да се у односу на њих поступак раздвоји и суђење одржи, како би један од 13 оптужених Живодраг Живанић изнео одбрану. Поред њега је још троје оптужених остало да изнесе одбрану, а међу њима и првоокривљени Драгослав Јоксимовић.

Међутим, пошто је дошло до промене у саставу судског Већа поступак би морао да крене из почетка, па би дуже трајало, браниоци су тражили одлагање, јер један од њих има у кући члана породице зараженог короном, а други има симптоме, али се јуче тестирао и негативан је.

Како је кренула епидемија короне суђења у овом предмету су сваки пут одлагана, јер увек због заразе или изолације недостаје неко од оптужених или њихових адвоката. Последње рочиште које је одржано било је у јануару прошле године.

У овом поступку је било оптужено 18 особа, које се терете да су преко фантомских фирми прали новац и оштетили буџет за око 29 милиона динара. У међувремену, против четворо оптужених за злоупотребу положаја одговорног лица кривично дело је застарело, док је један преминуо.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

НЕ МОЖЕТЕ ДА ЗАСПИТЕ ОД ВРУЋИНЕ? Испробајте овај сјајан трик са пешкиром - расхладиће собу за трен