ЈОШ ЈЕДАН ВЕЛИКИ ПОЖАР У ШУМАДИЈИ : У Љуљацима код Кнића горело је 7 хектара поред борове шуме близу кућа

Весна Хаџић

21. 07. 2025. у 23:24

ВЕЛИКИ пожар захватио је село Љуљаке у шумадијској општини Кнић. Горело је око седам хектара. Пожар је дошао до борове шуме и претио је оближњим кућама и викендицама. Стављен је под контролу и управо се ради на његовом догашавању.

ЈОШ ЈЕДАН ВЕЛИКИ ПОЖАР У ШУМАДИЈИ :  У Љуљацима код Кнића горело је 7 хектара поред борове шуме близу кућа

Фото : i Stock

Пожар је гасило 12 ватрогасаца Ватрогасно спасилачке бригаде из Крагујевца са пет возила, десет мештана и возило ЈКП Кнић.

Према незваничним информацијама, ватра је кренула са оближњег гробља.

Зоран Кочовић, начелник Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу, апелује на грађане да се уздрже од паљења ватре на отвореном простору и да, с обзиром да се до суботе очекују изузетно високе температуре, не пале ниско растиње , поведу додатно рачуна о бацању пикаваца, као и о свим другим радњама које би могле да доведу до пожара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: Жута хорда се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг