ЧЕТИРИ ВОЗАЧА ЗАДРЖАНА НА ТРЕЖЊЕЊУ: Полиција у Јужнобачком округу за дан отркила и санкционисала 257 прекршаја
ПОЛИЦИЈСКА управа у Новом Саду је, 16. јуна, на подручју Јужнобачког округа, открила и санкционисала укупно 257 прекршаја из Закона о безбедности саобраћаја на путевима.
ФОТО:МУП
На овом подручју, из саобраћаја је искључен 51 возач и два возила, а задржано је шест возача, четири због вожње под дејством алкохола, а два због понављања или настављања вршења прекршаја. Они ће уз прекршајну пријаву бити приведени судији за прекршаје.
У протекла 24 сата, на подручју Јужнобачког округа, догодило се осам саобраћајних несрећа, у којима је једна особа задобила тешке, а два лаке телесне повреде. У истом периоду, у Граду Новом Саду, догодиле су се четири саобраћајне несреће.
ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поставио је рекорд у најдужем говору о стању нације, који је трајао један сат и 50 минута, надмашивши рекорд који је Бил Клинтон поставио током свог последњег обраћања 2000. године.
25. 02. 2026. у 07:31
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)