СРБИН ПОГИНУО НА АЛПИМА: Сурвао се у амбис дубок 100 метара - трагедија за 1. мај

Новости онлине

02. 05. 2025. у 14:06

СРБИН (43) погинуо је током првомајског излета на Штајерским Алпима у аустријском округу Леобен.

СРБИН ПОГИНУО НА АЛПИМА: Сурвао се у амбис дубок 100 метара - трагедија за 1. мај

Фото: АП

Несрећа се догодила јуче, када је мушкарац пао са 100 метара висине.

- Пењачки излет на Хохблазер код Ајзенерца завршио се кобно за мушкарца. Пењач рођен у Србији пао је са преко 100 метара током спуштања. Због чега је дошло до пада још увек није сасвим разјашњено - наводе аустријски медији.

Како наводе, мушкарац који живи у округу Грац-Умгебунг, пао је низ стрму јаругу на надморској висини од око 1.300 метара, а човек који је планинарио са њим позвао је хитне службе.

- У акцији проналаска и извлачења тела учествовали су припадници Горске службе спасавања и полицијски хеликоптер. Након што су спасиоци ГСС лоцирали тело, оно је извучено са неприступачног дела терена уз помоћ хеликоптера. Нажалост, надлежни су могли само да констатују смрт - наводе извори и додају да је из полиције речено да за сада нема сумњивих околности.

- Тренутно нема сумње у насилну смрт, односно у умешаност трећих лица у пад Србина - наводе медији из Аустрије.

БОНУС ВИДЕО: СНИМЦИ СА ЛИЦА МЕСТА: Ово је кућа у којој је мајка убила ћерку у Нишу

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена