БОМБА БАЧЕНА НАКОН ШТО СУ ИЗАШЛИ ИЗ ЛОКАЛА: Детаљи експлозије код Косовске Митровице - Један од повређених већ био рањен и прошле године

ЕКСПЛОЗИВНА направа је бачена уочи поноћи, у близини једног угоститељског објекта, односно на раскрсници код Факултета техничких наука у Косовској Митровици.

БОМБА БАЧЕНА НАКОН ШТО СУ ИЗАШЛИ ИЗ ЛОКАЛА: Детаљи експлозије код Косовске Митровице - Један од повређених већ био рањен и прошле године

фото д.з.

- Експлодирала је, како се сумња, ручна бомба код хотела Бишевац, у Улици књаза Милоша у Северној Митровици. Од последица експлозије оштећено је седам возила, а две особе су повређене. Једна особа има теже повреде, али је ван животне опасности - казао је заменик командира тзв. косовске полиције за регион Север, Ветон Ељшани.

Данас износи нове детаље.

Ељшани је прецизирао да је експлозивна направа бачена испред тројице људи који су улазили у аутомобил након што су напустили угоститељски објекат.

- Ручна бомба је бачена у тренутку када су изашли из локала. Тада је једна особа теже рањена, друга лакше, а трећа није повређена - казао нам је Ељшани.

Теже повређена особа налази у болници. Реч је о мушкарцу који је и прошле године, односно пре око десет месеци рањен и то из пушке, додаје Ељшани, без изношења других детаља о овом случају.

Наглашава да је истрага у вези са синоћним бацањам бомбе у току. Оптимистичан је поводом њеног епилога.

Он, међутим, у овом тренутку није могао да открије детаље истраге, односно да ли је полицији познат идентитет осумњиченог и где се ова особа налази.

Приштински медији су у међувремену пренели изјаву Ваљона Претенија из Основног тужилаштва у Митровици, који је прецизирао да се непознати нападач терети за више кривичних дела – убиство у покушају, изазивање опште опасности и неовлашћено поседовање и контролу оружја.

БОНУС ВИДЕО: "НОВОСТИ" У КОСОВСКОЈ МИТРОВИЦИ - Бачена бомба у близини хотела

(Коссев)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.

16. 07. 2026. у 19:15

Коментари (1)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво