ПОЗНАТО У КАКВОМ СУ СТАЊУ ПУТНИЦИ ИЗ ВОЗА КОЈИ СЕ СИНОЋ СУДАРИО КОД ОЏАКА: Хоспитализовано петоро са озбиљним повредама и преломима

Новости онлајн

18. 11. 2023. у 11:00

ОД ПЕТ хоспитализованих пацијената који су повређени у синоћњој железничкој несрећи код Оџака један је са тешким телесним повредама јетре и преломима ребара смештен на Јединици интезивне неге, док су четири пацијента, који су тренутно у стабилном стању, смештени на Одељење хирургије због повреде главе и прелома ребара, саопштила је данас Општа болница у Сомбору.

ПОЗНАТО У КАКВОМ СУ СТАЊУ ПУТНИЦИ ИЗ ВОЗА КОЈИ СЕ СИНОЋ СУДАРИО КОД ОЏАКА: Хоспитализовано петоро са озбиљним повредама и преломима

FOTO:S.Babović, Privatna arhiva

Како је наведено, у Општој болници у Сомбору прегледана су 52 пацијента, од којих је пет пацијената хоспитализовано.

Остали пацијенти су, након прегледа и дијагностике, враћени на кућно лечење са преломима носа, доње вилице, нагњечењима грудног коша, трбуха и крста, као и са истегнућима вратне кичме, раменог зглоба, колена и скочног зглоба.

У саопштењу је наведено да се, по сазнању о саобраћајној несрећи, одмах одазвао на позив за збрињавање повређених додатно већи број лекара Опште болнице Сомбор - специјалиста ургентне медицине, хирургије, радиологије, офталмологије и оториноларингологије, урологије и анестезиологије, као и велики број медицинских сестара и рентген техничара, због чега су сви повређени адекватно збринути за веома кратак период од три сата.

Већина пацијената у болницу је упућена приватним путничким возилима, а три пацијента је довезла Служба хитне медицинске помоћи Оџаци, која је на лицу места вршила тријажу повреда, наведено је у саопштењу.

Из Инфраструктуре железнице Србије синоћ је саопштено да је путнички воз између Раткова и Оџака налетео на теретни воз, да су и путнички и теретни воз саобраћали из Новог Сада ка Богојеву, а да је до налета дошло када је путнички воз сустигао теретну железничку композицију и ударио у задњи вагон теретног воза.

Према првим извештајима са терена, узрок овог ванредног догађаја је људски фактор, наведено је у саопштењу.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: Мушкарац се разнео бомбом на железничкој станици у Чачку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

АНА ВОЛЕЛА ТЕНИСЕРА? Шпански медији брујали о њиховој романси - можда би крај њега била срећнија