ТЕЛО ДЕЈАНА ИЗ ЈАГОДИНЕ НАЂЕНО ЈЕ У ЈАСТРЕБАЧКОМ ЈЕЗЕРУ ПРЕ 16 ГОДИНА: Трагедија после које планина више никада није била иста
ТЕЛО Дејана Рибаћа (17) из Јагодине нађено је на дну Јастребачког језера на истоименој планини код Крушевца пре тачно 17 година.
Foto:arhiv VN
Одличан и примеран ђак Средње шумарске школе у Краљеву упао је у воду када га је, како је утврђено током суђења, ногом нехатно одгурнуо његов школски друг Марко Ч. из Велике Грабновице код Бруса.
Утапање несрећног Дејана Рибаћа из Јагодине, али и драма која се касније одиграла, у Поморављу се и данас препричава. Марко Чолић и покојни Рибаћ споречкали су се на неограђеном мостићу код језера. Чолић је лежећи ударио ногом у лице Рибаћа, после чега је несрећни ученик завршио у леденом језеру и угушио се.
Нестанак ђака, који је био на шестодневној пракси примећен је кобног дана око 13 сати. После неуспеле потраге, полиција је увече обавештена о драми, која се одиграва на Јастребачком језеру.
Тело су пуна три дана тражили ученици, чланови Планинарско – смучарског друштва “Јастребац”, рониоци, радници ЈП “Србија – шуме”, ловци. Рониоци Жандармерије пронашли су тело на дубини од око три метра близу обале 21. маја, 2007.године. Тиме су угашене све наде пријатеља и родитеља дечака, Снежане и Жарка Рибаћа.
Дејанови пријатељи су испричали новинарима да је настрадали ђак био сјајан спортиста, увек весео и пријатељски расположен. Неутешна породица је истицала да је Дејан имао многе планове за будућност. Био је пун живота. На гробљу у Јагодини више од 200 људи испратило је младог Рибаћа.
После исцрпљујућег судског поступка одлуком Апелационог суда у Крагујевцу 2012. године стављена је тачка на цео цео случај. Марко Ч. је на крају због убиста из нехата био осуђен на две године и три месеца затвора. Осуђеном се, према извештајима из медија, у обзир узело и време проведено у притвору од 19. маја, 2007. године до 11. децембра 2007. године.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)