ИСТИ СТАН ГОРЕО ДВА ПУТА: Детаљи пожара у пиротској вишеспратници, ватрогасци поново долазили после неколико сати (ФОТО)

У СТАНУ на шестом спрату десетоспратнице на углу улица Предрага Бошковића и Хајдук Вељка у Пироту, у ноћи између среде и четвртка букнуо је пожар.

ИСТИ СТАН ГОРЕО ДВА ПУТА: Детаљи пожара у пиротској вишеспратници, ватрогасци поново долазили после неколико сати (ФОТО)

Фото: В.Ћ.

Повређених на сву срећу није било, али су се многи станари нагутали густог дима док су напустили зграду. Ватрогасци су реаговали брзо и спречили ширење ватре ка спратовима изнад и испод, али је материјална штета велика.

Како сазнајемо, у истом стану који припада М. Т. мањи пожар десио се неколико часова раније, по свему судећи изазван опушком од цигарете. На сву срећу комшије су брзо приметиле дим и ватру, алармирале ватрогасце који су стигли за пар минута и угасили унутрашњост стана. 

Неколико часова касније, ватра је поново букнула, па су ватрогасци опет дошли и са четири возила успели да обуздају стихију. Гашење је отежавала чињеница да је одмах искључена струја из целе зграде, односно да су се ватрогасци и станари ходницима кретали по мраку. Због млаза воде којим је пожар угашен, оштећени су станови испод запаљеног стана.

Комишије кажу да је М. Т. живео сам у стану, да има здравствене проблеме и да му је до пре месец дана мајка била жива. Након што је она преминула, остао је сам. Истрага ће установити разлог овог пожара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ГРОБАРИ У ДЕЛИРИЈУМУ, ДЕЛИЈЕ СКИДАЈУ КАПУ: Он је нови тренер ФК Партизан?!