КАМЕНИ МАТЕРИЈАЛ ПАО И ЗАТРПАО РУДАРЕ: Детаљи несреће у руднику у Сокобањи

Марија Стевановић
Марија Стевановић

01. 04. 2022. у 08:47

РАНО јутрос у руднику "Соко" у Сокобањи дошло је до експлозије метана.

КАМЕНИ МАТЕРИЈАЛ ПАО И ЗАТРПАО РУДАРЕ: Детаљи несреће у руднику у Сокобањи

Фото: Депоситпхотос

Како сазнајемо, око 20 рудара, како се сумња, заробљено је у окну, док је њих 10 извучено. 

- Ноћас се догодила несрећа у руднику, али ништа за сада не можемо да кажемо. У току је акција спасавања. Биће обраћање касније - потврдио је директор рудника Соко Драго Милинковић.

Незванично, дошло је до зарушавања окна у руднику и камени материјал је пао и затрпао велики број рудара, део је остао са друге стране заробљен.

Акција спасавања је у току, а на терен су одмах упућене екипе алексиначке Хитне помоћи.

До несреће је дошло јутрос око 5 часова. 

(Информер)

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ДЕЛИЈЕ У ШОКУ, НЕ МОГУ ДА ГА ПРЕПОЗНАЈУ! Легендарни играч, освајач титуле у Барију 1991, дошао на Малме - Црвена звезда, ево како изгледа!