ИЗБЕГАО СМРТ ЗА ДЛАКУ: Ево шта је спасило живот вођи навијача Таурунум бојса
ОД сигурне смрти вођу навијача Таурунум бојса Јевта Јевтића, спасио је блиндирани Ауди А8 са седмим степеном заштите.
Фото: Н. Скендерија/МУП
Реч је о луксузном аутомобилу отпорном на метке из снајпера, експлозију ручне бомбе и аутоматску пушчану ватру, преноси Б92. Захваљујући специјалним "рун-флат" пнеуматицима, овај "ауди" је у стању да и са "пробушеним" гумама пређе 80 км, крећући се брзином до 80 км/х.
Уколико је услед напада дошло до блокирања врата, возило је опремљено малим експлозивним пуњењима у шаркама које се активирају изнутра како би се путницима омогућио излазак из аутомобила.
Осим тога, у случају напада хемијским агенсима, аутоматски се активира систем за спречевање продора спољашњег ваздуха у кабину.
Сачекала га тројица нападача
Подсетимо, Јевто Јевтић, вођа навијача успео је синоћ да избегне смрт тако што је аутомобилом ударио једног од нападача, а потом пешице умакао пуцачима који су се враћали до кола да га "овере".
Драма се одиграла у петак око 23 часа када су тројица мушкараца опколила Јевтићев аутомобил. У тренутку када је један од нападача потегао оружје и почео да решета возило, вођа навијача Земуна је реаговао невероватном присебношћу – дао је гас и аутомобилом ударио директно у пуцача.
Друга двојица саучесника успела су да одскоче и избегну ударац, док је Јевтић, услед силине напада и покушаја да се пробије из обруча, изгубио контролу над воланом и закуцао се у аутомобил који је био паркиран у близини.
Одмах након судара, док су нападачи још били у шоку, Јевтић је истрчао из смрсканог возила и дао се у бег пешице кроз околне улице, успевши да се удаљи пре него што су пуцачи поново кренули ка њему.
Вратили се да провере да ли је жив
Нови, језиви детаљи истраге указују на то да су нападачи били одлучни да заврше ликвидацију. Након што се Јевтић слупао, они су му поново пришли:
- Нападачи су се вратили до аутомобила како би проверили да ли је Јевтић и даље унутра, вероватно планирајући да га докрајче ако је рањен. Тек када су видели да је унутрашњост возила празна, сели су у свој паркирани ауто и побегли у непознатом правцу - наводи извор близак истрази.
Полиција трага за нападачима
Полиција интензивно трага за тројицом осумњиченх. Контролишу се медицинске установе због могућности да је пуцач којег је Јевтић ударио колима затражио помоћ због повреда. Узети су снимци са околних камера како би се идентификовало возило којим су нападачи побегли.
Истрага о овом покушају убиства вође "Таурунума" је у току, а мотив напада се још увек утврђује.
(Информер)
Препоручујемо
САЧЕКУША У ЗЕМУНУ: Изрешетан аутомобил једног од вођа навијача ФК Земун
20. 12. 2025. у 16:24
ИЗБОДЕН МЛАДИЋ У БЕОГРАДУ: Хитно пребачен у болницу, лекари му се боре за живот
20. 12. 2025. у 07:39
ХАПШЕЊЕМ СТУДЕНТКИЊЕ СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ АКТ: Руска полиција брзо реаговала
18. 12. 2025. у 08:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)