ИСПИТАНО ЧЕТВОРО ОШТЕЋЕНИХ У ИНЦИДЕНТУ ИСПРЕД ФДУ: Огласило се Више јавно тужилаштво
У ВИШЕМ јавном тужилаштву у Београду испитано је четворо оштећених у инциденту 22. новембра 2024. године испред Факултета драмских уметности, током окупљања испред тог факултета ради одавања почасти страдалима у паду надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду 1. новембра 2024. године.
FOTO: Arhiva novosti
Поступајућем јавном тужиоцу изјаве су дали Н.Т, Р.Р. М.С. и У.Н.
За сутра је планирано испитивање још четири сведока.
У овом предмету кривични поступак се води против петоро осумњичених за кривично дело Насилничко понашање на јавном скупу или спортској приредби.
Осумњичени Милија К, Александар Ј, Иван С, Душан К. и Милена А. у претходном периоду су саслушани пред јавним тужиоцем.
Поред наведеног, тужилаштво предузима друге радње из своје надлежности у циљу провере навода кривичне пријаве коју је 2. децембра 2024. године Трећем основном јавном тужилаштву у Београду поднео декан ФДУ против непознатих лица, а коју је на надлежност преузело ВЈТ у Београду 12. децембра, јер је процесуирање кривичног дела Насилничко понашање на јавном скупу или спортској приредби у надлежности вишег јавног тужилаштва.
Главни јавни тужилац Вишег јавног тужилаштва у Београду Ненад Стефановић указује да ће осумњичени у овом, као и у свим другим предметима, бити процесуирани у складу са законом и прикуљеним доказима.
Он је истакао да Више јавно тужилаштво у Београду, као ни београдска основна јавна тужилаштва, не воде, нити су водили, ниједан кривични поступак против студената, професора нити других учесника блокада и протеста одржаних у претходном периоду.
“Са друге стране, ВЈТ у Београду процесуирало је све евидентиране нападе на студенте и друге грађане и о томе је благовремено обавештавало јавност. Сви осумњичени за тешка кривична дела су ухапшени, процесуирани у складу са законом и налазе се у притвору”, рекао је главни јавни тужилац ВЈТ у Београду.
Подсећамо да је ово тужилаштво покренуло укупно 8 кривичних поступака због кривичних дела из надлежности вишег јавног тужилаштва извршених током студентских блокада и протеста у претходном периоду, од којих је један кривични поступак већ окончан правоснажном пресудом на основу споразума о признању кривичног дела.
Препоручујемо
ДЕКАН ФДУ ПОДРЖАВА ДА СТУДЕНТИ УРЕЂУЈУ ДРЖАВУ, АЛИ... "Не бих вам дао да ме оперишете"
29. 01. 2025. у 16:18
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)