ПОРЕСКОМ ПРЕВАРОМ ОШТЕТИО ДРЖАВУ ЗА ПРЕКО 5 МИЛИОНА: Суд осумњиченом за превару одредио притвор

Јелисавета Љутић

31. 05. 2024. у 17:34

У ТРЕЋЕМ основном јавном тужилаштву у Београду данас саслушан З.С. (56) због кривичног дела пореска превара.

ПОРЕСКОМ ПРЕВАРОМ ОШТЕТИО ДРЖАВУ ЗА ПРЕКО 5 МИЛИОНА: Суд осумњиченом за превару одредио притвор

Фото Н. Скендерија

На терет му се ставља да је дело извршио у временском периоду од 1. септембра 2021. о 31.марта 2022. године као законски заступник привредног друштва и тиме оштетио буџет Републике Србије и неосновано остварио право на повраћај ПДВ-а у износу од 5.795.813 динара.

Окривљени је на саслушању негирао извршење кривичног дела, а имајући у виду да постоје околности које указују да ће боравком на слободи утицати на оштећене суд му је на предлог Тужилаштва одредио притвор.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена