РАНИО ДЕВОЈЧИЦУ ХИЦЕМ ИЗ ВАЗДУШНЕ ПУШКЕ: Ево шта је мушкарац који је пуцао ка Калемегдану рекао код тужиоца

Татјана Марковић

30. 05. 2024. у 14:29

САША Х. (53), осумњичен да је 29. маја из ваздушне пушке пуцао у правцу Калемегдана и ранио малолетну А. Ђ. (15), саслушан је у Првом основном јавном тужилаштву у Београду и њему је одређено задржавање од 48 сати због постојања основа сумње да је учинио кривично дело изазивање опште опасности.

РАНИО ДЕВОЈЧИЦУ ХИЦЕМ ИЗ ВАЗДУШНЕ ПУШКЕ: Ево шта је мушкарац који је пуцао ка Калемегдану рекао код тужиоца

Фото З. Јовановић

Осумњиченог Сашу Х. (53) је у присуству браниоца саслушао јавни тужилац. Износивши одбрану, он је делимично признао извршење предметног кривичног дела.

Јавни тужилац поднео је предлог судији да се осумњиченом одреди притвор све у смислу члана 211 став 1 тачка 1 и тачка 2 Законика о кривичном поступку, с обзиром на то да постоје околности које указују на опасност од бекства, као и околности које указују да ће уништити, сакрити, изменити или фалсификовати доказе или трагове кривичног дела и особите околности које указују да ће ометати доказни поступак утицајем на сведоке.

Подсетимо, Саша Х. је 29. маја из свог стана испалио метак из пушке „ФХ“ модел „маверицк ВП“ калибра 5,5 мм у правцу парка Калемегдан, погодивши А. Ђ. (15) у десну потколеницу. Девојчица је рањена на путу до школе. Према првим информацијама, у тренутку када ју је дијабола погодила, она се кретала и у први мах је мислила ју је ударила лоптица, али је онда на нози видела крв.

Тинејџерка је превезена у Универзитетску дечју клинику у Тиршовој, где је оперисана и извађено јој је зрно метка.

БОНУС ВИДЕО - ОСТАЛА САМО СЛИКА: Језив призор из куће након погибије мајке и ћерке

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.

02. 05. 2026. у 21:42

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе