КИНЕЗ ХТЕО У СРБИЈУ СА ФАЛШ ПАСОШЕМ: Тужилаштво тражи притвор, чека се одлука суда
У просторијама Трећег основног јавног тужилаштва у Београду у присуству браниоца као и у присуству преводиоца, саслушан је данас Б.Х. (18), држављанин Републике Кине , због сумње да је дана 4. априла, у Сурчину, у просторијама аеродрома „Никола Тесла“ извршио кривично дело фалсификовање исправе.
Foto: D. Milovanović
Он је приликом пасошке контроле, овлашћени службеним лицима предао на увид пасош Републике Кине, у коме се налази виза Краљевине Шпаније која није оригинална, а што је утврђено вештачењем.
С обзиром на чињеницу да кинески држављанин није стално настањен на територији Републике Србије, те да нема пријављено пребивалиште или боравиште, Треће основно јавно тужилаштво у Београду је предложило суду да према осумњиченом одреди притвор у трајању од 30 дана.
Препоручујемо
Тешка несрећа на Новом Београду: Сударили се аутобус и аутомобил, жена озбиљно повређена
03. 05. 2026. у 07:08
Расветљене пљачке џамија у Новом Пазару, Тутину и Сјеници: Ухапшен осумњичени
02. 05. 2026. у 17:23
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)