"ЗАКАЗАО ЈЕ ЉУДСКИ ФАКТОР": Бивши управник КПЗ Сремска Митровица о језивој смрти пензионера Станимира Брајковића у затвору у Падинској скели

Јелисавета Љутић

23. 03. 2024. у 07:00

ТРАГЕДИЈА која се догодила несрећном Станимиру Брајковићу у затвору у Падинској Скели, увелико је узнемирило овдашњу јавност и "позвало" на одговорност надлежне.

ЗАКАЗАО ЈЕ ЉУДСКИ ФАКТОР: Бивши управник КПЗ Сремска Митровица о језивој смрти пензионера Станимира Брајковића у затвору у Падинској скели

Фото: Фејсбук

Тривун Ивковић, један од најпознатијих челних људи српског затвора, сада пензионер, којем, како је познато, својевремено кад је био на функцији управника КПЗ "Сремска Митровица" ништа није могло да промакне, за "Новости" каже: 

- Овде је људски фактор заказао у потпуности - тврди Ивковић. - Немогуће је да стражар који има директне контакте са осуђеницима не зна шта се дешава у ћелији. Његова прва и основна дужност је да обилази, да посматра, да разговара са осуђеницима и да посматра и да гледа како се ко понаша, било да то ради на два сата или на 15 минута ако је потребно. 

Наш саговорник даље наводи да уопште није важно колико један затвор треба да има чувара. 

- Знам да у Сремској Митровици има негде око 300 чувара на 2.000 осуђеника - објашњава бивши управник. - Није проблем колико чувара има, него колико и како раде, односно да ли заиста поштују и примењују своја задужења, од којих је најважније да чува и сачува све оне који су на издржавању казне. Ови стражари, очигледно, нису радили добро свој посао, јер је немогуће да не примете да се нешто сумњиво дешава. Нарочито, јер је старији човек стављен у ћелију са тројицом много млађих осуђеника, па су га злостављали, а он, јадан, није смео ником ништа да каже. 

Фото: Приватна архива

Тривун Ивковић

Ивковић је изричит да је у овом случају било великих пропуста, како од стране стражара, тако и медицинског особља, које није могло да "препозна" повреде код времешног Брајковића. 

- Немогуће је да видите модрице на некоме, да вам он каже да су настале од пада и да ви поверујете једном, али више пута је заиста невероватно. Ту је вероватно свеобухватна немарност, јер сад сви више гледају и куцкају мобилне телефоне и на радном месту, него што се заиста баве послом којим би требало. Управник, начелник, надзорник, стражар, лекар, у том ланцу су сви криви. А кад се трагедија десила, бојим се да се дошло до тога да се она заташка. Сви ови људи морају да одговарају, чак и кривично ако треба, јер је живот, ма ко да је у питању, највреднији. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)