БАКА ВУКОСАВА (85) ПРИЧАЛА ДА ИМА ПУНО ПАРА: После пљачке старице у Дрену код Обреновца интензивно се трага за разбојницима
Полиција и Тужилаштво интензивно трагају за двојицом, за сада непознатих разбојника, који су, уз претње батинама и оружјем опљачкали Вукосаву В. (85) из села Дрен код Обреновца и узели јој на силу око 1.000 евра које је спремала за сахрану!
Фото: Профимедиа
Пљачкаши су јадној жени, из куће коју су претресали сатима, однели и око 20.000 динара и златни накит. Онда су побегли, претходно јој запретивши да случајно не зове комшије и полицију и не прича шта јој се десило, иначе ће је убити!
Пљачка се догодила 12. марта, између два и три сата после поноћи. Сумња се да су двојица разбојника ушли код Вукосаве у кућу кроз прозор купатила, док је она спавала. Нападачи, који су носили маске, пробудили су старицу, која у кући живи сама. Онако још сањивој, запретили су јој да буде тиха, а потом и оружјем које су имали код себе.
- Много сам се уплашила - тврди старица. - Ти људи су претресли све живо у кући, чак и таван. Узели су ми паре које сам дуго одвајала за сахрану, велим да се моји не троше. А, мислила сам, ако дочекам и не умрем скоро, онда да тај новац дам унуцима кад се буду женили. Сад нема ни за њих, ни за мене.
Вукосава тврди да је новац крила у најлон кеси, коју је оставила у канти са прљавим вешом:
- Разбојници су нашли још новца који сам држала у орману и узели су и то. Онда су ме натерали да скинем накит са себе, три прстена и минђуше и да им и то предам. Дала сам све само да ми не науде, јер су ми претили.
ПРИЧАЛА ДА ШТЕДИ
Причала је она комшиницама да штеди новац, није то крила. Једном је говорила да је то за свадбу унука, други пут за сахрану - каже наш саговорник упознат са случајем. - Али, свакако је говорила да "има пуно". Зато и сумњамо да је, можда, неко чуо Вукосаву шта говори, пратио ситуацију и на крају је искористио. Тачније, мислимо да је Вукосава типована и могуће чак да јој је све ово урадио неко кога и познаје.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)