БРАЧНИ ПАР УЦЕЊИВАО И ИЗНУЂИВАО НОВАЦ: На мети супружника фудбалска школа "Змај" у Земуну
НАКОН спроведене истраге коју је Треће основно јавно тужилаштво у Београду одрадили у сарадњи са Министарством унутрашњих послова - Дирекцијом полиције Полицијском управом за град Београд,односно Другим одељењем Управе криминалистичке полиције саслушани су супружници Ј.Н.(30) и Ј.Т. (27), због сумње да су као саизвршиоци извршили изнуду и уцену.
Д.Н.
Они су кривична дела извршили на тај начин што су у претходном периоду оштећеном Л.Л. (29) и његовој супрузи Л.З. (29) упућивали претње по живот и тело те оштећеног уцењивали да ће компромитујући снимак на ком се он налази, послати члановима његове породице, пословним сарадницима и родитељима деце чији је тренер у фудбалској школи „Змај“ у Земуну.
На овај начин осумњичени су од Л.Л. изнудили неутврђени новчани износ, нов мобилни телефон који је оштећени предао осумњиченој одмах пошто је, на њихов наговор, закључио уговор са МТС-ом, предају картице текућег рачуна са ког су подигли готов новац у износу од 45.000 динара, а затим су му поново упућивали претње и уцене да ће поред компромитујућег снимка на ком се он налази објавити и снимак његове сестре, те су захтевали да им преда новац у износу од 200.000 динара како то не би учинили.
Осумњичени је саслушан и због сумње да је извршио кривично дело неовлашћена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, с обзиром да је приликом претреса стана у Земуну, у ком осумњичени станују, пронађена једна ручна бомба.
Треће основно јавно тужилаштво у Београду је предложило суду да према осумњиченима одреди притвор, те је притвор у трајању од 30 дана одређен у односу на осумњиченог с обзиром да постоје околности да ће боравком на слободи ометати поступак утицањем на сведоке као и због постојања околности које указују да ће боравком на слободи поново учинити кривично дело, док је у односу на осумњичену донео решење којим јој се забрањује прилажење, састајање и комуникације са одређеним лицима, саопштено је из Тужилаштва.
Препоручујемо
УХАПШЕН ЗАЈЕЧАРАЦ: Полиција му на улици пронашла више пакетића кокаина
28. 01. 2024. у 15:09
У НИШУ УХАПШЕН МУШКАРАЦ ЗБОГ КОРУПЦИЈЕ: Изнајмио туђе складиште и узео паре
26. 01. 2024. у 14:09
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)