ОБИЈЕНА СРПСКА ШКОЛА КОД КОСОВСКЕ КАМЕНИЦЕ: Провалници покушали да изазову пожар
НЕПОЗНАТЕ особе ноћас су обиле школу, издвојено одељење ОШ „Десанка Максимовић“ у насељу Босце, у општини Косовска Каменица и покушале да изазову пожар уз помоћ плинске боце, саопштила је Канцеларија за Косово и Метохију.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Мештане села је узнемирила ова вест, а полиција и ватрогасци изашли су на лице места да изврше увиђај.
-Овај напад на српску образовну институцију долази у тренутку пренаглашених тензија у српским срединама на КиМ и удара на наше најмлађе, што јасно указује да насилницима ништа није свето и не бирају средства да српском народу на најстрашнији начин укажу да им је безбедност угрожена“, наводи се у саопштењу.
Канцеларија за КиМ указује да је забрињавајуће „што албански политичари не користе језик мира и толеранције већ својим изјавама од Срба праве легитимне мете, што хулиганима даје подстрек за нападе“.
Напад на школу је пријављен полицији и Канцеларија за Косово и Метохију очекује да изгредници буду откривени и санкционисани.
sputnikportal.rs
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)