УХАПШЕНО 6 ПЕДОФИЛА: Наставак велике акције "Армагедон"

Марија Стевановић
Марија Стевановић

16. 11. 2022. у 19:00

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Одељења за сузбијање високотехнолошког криминала, у сарадњи са Посебним тужилаштвом за борбу против високотехнолошког криминала Вишег јавног тужилаштва у Београду и полицијским управама у Београду, Крагујевцу, Сремској Митровици, Зајечару, Бору, Ваљеву и Врању, у наставку акције "Армагедон", ухапсили су шест особа.

УХАПШЕНО 6 ПЕДОФИЛА: Наставак велике акције Армагедон

Фото: Р. Шегрт

Против још једне бити поднета кривична пријава у редовном поступку због постојања основа сумње да су извршиле кривично дело приказивање, прибављање и поседовање порнографског материјала и искоришћавање малолетног лица за порнографију.

Ухапшени су С. П. (26) из Аранђеловца, В. Ђ. (36) из Инђије, Д. С. (53) из Зајечара, А. П. (56) из Ваљева, Е. Ш. (29) из Бујановца и Б. Н. (70) из Београда, а кривична пријава биће поднета и против двадесетдвогодишњег Београђанина.

Сумња се да су они, у дужем временском периоду, путем интернета преузимали, чували на хард дисковима рачунара и делили садржаје настале искоришћавањем деце у порнографске сврхе.

Терете се и да су путем друштвених мрежа са својих налога ступали у комуникацију са малолетним лицима, слали им фотографије и видео-записе порнографске садржине, као и да су прибављали садржаје настале експлоатацијом малолетника.

Приликом претреса станова осумњичених у њиховим рачунарима пронађена је велика количина видео-клипова и фотографија насталих искоришћавањем малолетника у порнографске сврхе, садржаји сексуалне експлоатације деце од седам до 14 година, као и поруке сексуалне садржине којима су осумњичени полно узнемиравали децу и малолетна лица.

У оквиру исте акције, претресом станова тридесетдеветогодишњака из Инђије и четрдесетшестогодишњака из Београда пронађени су ватрено оружје и муниција, па ће против њих бити поднете кривичне пријаве због постојања основа сумње да су извршили кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (1)

ЈЕДАН ПОЗИВ СВЕ ПРОМЕНИО: Мира Бањац хтела да се убије због зеленаша - Јаукала сам београдским улицама, била сам на ивици