ПРЕВАРИО ИХ ЗА 60.000 МЕСНИХ НАРЕЗАКА: Ухапшен Новосађанин оштетио предузеће за два милиона динара
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Одељења за борбу против корупције, у сарадњи са Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, ухапсили су Б.П. (1979) из Новог Сада, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело преваре у обављању привредне делатности.
Фото: Shutterstock/Илустрација
Он је како се сумња, као одговорно лице једног новосадског предузећа, у мају ове године, прибавио себи противправну имовинску корист у износу од 1.741.000 динара, тако што је довео у заблуду оштећено предузеће из истог града да ће им испоручити 60.000 комада месног нареска одмах по уплати договорене суме, иако је знао да његово предузеће неће испоштовати договор и испоручити робу.
Осумњиченом је одређено задржавање до 48 сати и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен Посебном одељењу за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду.
(Курир)
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)