ХАПШЕЊЕ У ШАПЦУ: Три лица лишена слободе због сумње да су утајила порез

ШАБАЧКА полицаја у сарадњи са Пореском полицијом у Новом Саду, ухапсила је А. П. (39) и С. С. (42) из Шапца и И. Б. (33) из околине Руме, због сумње да су утајили порез, речено нам је у ПУ Шабац.

ХАПШЕЊЕ У ШАПЦУ: Три лица лишена слободе због сумње да су утајила порез

Фото: В.М.

Сумња се да су они, као законски заступници три привредна друштва, увезли већи број половних аутомобила, која су потом продавали за готов новац, а промет нису евидентирали у документацији, нити су уплаћивали на рачун предузећа, већ су новац задржавали за себе и тако избегли обрачун и уплату пореза на приходе од капитала -кажу у полицији.

Такође, сумњиче се и да, када су увозили ова возила, нису уплатили прописане накнаде које су били у обавези да уплате у складу са Уредбом о производима који после употребе постају посебни токови отпада.

На овај начин су, како се сумња, оштетили буџет Републике Србије за око 75 милиона динара.

Осумњичени су, уз кривичну пријаву, приведени Основном јавном тужилаштву у Шапцу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

РАЗМИШЉАЛИ СМО О УСВАЈАЊУ ДЕТЕТА, ПОКУШАЛИ МНОГО ПУТА Болна исповест Јашара о борби за потомство - Ишли смо свуда, нажалост, није ишло