ОТВОРЕНО "ДЕДИЊЕ 2": Погледајте како изгледа најсавременији институт за кардиоваскуларне болести у региону (ФОТО)
ИНСТИТУТ "Дедиње 2", најсавременији институт за кардиоваскуларне болести у региону, данас је свечано отворен.
Фото: Н. Скендерија
На ову болницу чекало се 25 година. Први пацијенти биће примљени данас по подне. У понедељак ће бити урађена прва операција, а у уторак 20 са листе чекања.
На 14.000 квадратних метара у најсавременијим условима лечиће се оболели од кардиолошких и васкуларних болести. У нову зграду уложено је 15 милиона евра.
Нови блок Института "Дедиње 2" има 108 болесничких постеља, 25 кревета на интензивној нези и четири операционе сале, од којих је једна "хибридна", односно у њој се истовремено врши више процедура на пацијенту.
БОНУС ВИДЕО: "Новости" у обиласку нове зграде Института за кардиоваскуларне болести
Препоручујемо
"ПО ПОДНЕ СТИЖУ ПРВИ ПАЦИЈЕНТИ": Директор Милован Бојић уочи отварања "Дедиња 2"
11. 03. 2022. у 09:10
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (1)