ЕЛИЗАБЕТА УЛАЗИ У ИСТОРИЈУ: Британска краљица обележава 70 година на трону (ФОТО)
БРИТАНСКА краљица Елизабета Друга ће у недељу, 6. фебруара, обележити 70 година како је дошла на трон, чиме ће почети година њеног платинастог јубилеја.
Фото: Танјуг АП
Краљица је била сведок краја Британске империје, појаве мултикултурализма, пораста међународног тероризма, изазова које је донео Брегзит, али и пандемије вируса корона.
Има четворо деце, осморо унучади и 12 праунучади.
Елизабета је најдуговечнији и најдуже владајући британски монарх, жена на челу државе са најдужим стажем у историји, најстарији живи и најдуже владајући садашњи монарх и најстарији и најдуже актуелни шеф државе.
БОНУС ВИДЕО - ТАКО СЕ ТО РАДИ НА МИНУС 20: Владимир Путин на богојављенском купању
Препоручујемо
БАЈДЕН НИЈЕ ПОМОГАО У РЕШАВАЊУ КРИЗЕ: Ердоган се радује Путиновој посети
04. 02. 2022. у 12:23
ЛОНДОН УГРОЖАВА РУСКА ПРЕДУЗЕЋА Захарова: Одговорићемо на потенцијалне руске санкције
04. 02. 2022. у 14:05
АМЕРИКА УВЕЛА САНКЦИЈЕ БЕЛОРУСИЈИ: Забрана издавања виза представницима власти
04. 02. 2022. у 07:57
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)