СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Министар Мали открио када креће изградња 1.500 станова за Експо
ПРВИ потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали најавио је данас да ће на јесен почети и градња 1.500 станова за Експо у Сурчину.
Foto: Printskrin
- Крећемо сада на јесен и да градимо станове, тих 1.500 станова о којима је председник говорио. Крећемо да градимо акватик центар, који ће бити центар водених спортова. Одмах, након тога, кад завршимо све, дакле, након 2027. године, градимо и тематски парк - рекао је Мали.
Он је рекао за Пинк да је Експо сјајна шанса за нас да представимо Србију.
Фото: Новости
- Да представимо све оно што смо урадили у протеклих 15 година, али с друге стране и да допринесемо расту наше економије и зато смо паралелно са Експом и представили оно о чему је председник пре два дана говорио, а то је програм Србија 2027. Дакле, да наставимо и искористимо следеће три и по године - инвестиције у путну инфраструктуру, у железницу, у школе, у енергетику, у здравство, дакле, у све оно што подиже квалитет живота грађана Србије и да дођемо до тог нивоа од 100 милијарди евра вредности БДП-а 2027. године.
Мали је навео да тренутно на тој локацији од 212 хектара има на стотине машина и радника.
Фото: Новости
- Насипа се земља, шипови су већ готови за Експо, већ су кренули да се постављају шипови за Национални стадион - рекао је Мали.
Он је истакао да је Србија први квартал ове године завршила са 4,7 одсто раста БДП-а, по чему смо били најбрже растућа економија у Европи.
БОНУС ВИДЕО
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.
09. 01. 2026. у 10:22
РЕНОВИРАЛИ КУЋУ СТАРУ 200 ГОДИНА: Пронашли узнемирујућу поруку, сачекала их је на зиду подрума
Супружници из Британије доживели су шок изненађење током реновирања куће, старе готово два века, а коју су нешто раније купили. Они су у подруму пронашли поруку исписану на зиду, која их је на тренутак оставила без даха, преноси Миррор.
09. 01. 2026. у 06:20
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)