ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ: Мали - У 2020. наплаћено 18 милијарди динара више ПДВ-а него 2019.
НАПЛАТА домаћег пореза на додату вредност у 2020. години износила је 372,5 милијарди динара, а 2019. године 354,4 милијарде динара, изјавио је данас министар финансија Синиша Мали.
Фото: Новости
-За 18 милијарди динара више смо наплатили ПДВ-а прошле године у односу на 2019. годину, у условима када смо имали корону, потпуно или делимично затварање и све остале потешкоће са којима смо се суочавали- рекао је Мали у Народној скупштини.
Навео је да је наплата пореза на додату вредност директни индикатор колико је здрава економија у смислу промета, одржања стабилности економских активности.
-То не бисмо имали да није било помоћи државе која је дата и грађанима и привреди и зато је бесмислено да било ко доводи у питање оправданост првог, другог и трећег пакета помоћи на начин на који то радимо- рекао је Мали.
Истакао је да је Србија од великог броја земаља у Европи тренутно у свему боља - здрављу наших јавних финансија, БДП-у који расте, очувању радних места, производних капацитета...
-То су чињенице које не можете тек тако да занемарите и зато са пуно оптимизма и сигурности идемо и у трећи пакет помоћи привреди и грађанима са овим ребалансом и у никада веће инвестиције јер ће оне погурати наш БДП и не само квалитет живота грађана Србије, него и развој наше економије- додао је Мали.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МАЛИ САОПШТИО СЈАЈНУ ВЕСТ: Улагања државе у екологију повећана три пута!
21. 04. 2021. у 13:34 >> 13:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)