ЦЕНА ЗЛАТА ПОНОВО РАСТЕ: Достигла највиши ниво у последња два месеца
ЦЕНА злата достигла је у понедељак највиши ниво током седам недеља, јер су слабији долар и нижи приноси на америчке државне обвезнице повећали атрактивност овог племенитог метала, иако је апетит за ризичнијом имовином и даље био јак.
Златне полуге
Спот цена злата износила је 1.783,88 долара за унцу, што је највиши ниво од 25. фебруара, а цена фјучерса за америчко злато ојачала је за 0,3 одсто, на 1.788 долара за унцу, пише портал СЕЕбиз.
"Чињеница да је пробијен ниво од 1.765 долара за унцу и да је цена расла на крају трговања у петак вероватно је подстакла тренд раста и замах шпекулативних куповина међу тржишним играчима", рекао је аналитичар Саxо банке Оле Хансен, преноси Блиц.
Додаје да је већина тих тржишних учесника усмерена на цену, па кад виде изгледе за промену цене морају се укључити, али каже да је на вредност злата у великој мери утицао стални пад приноса државних вредносних папира у САД.
Према аналитичарима, злато би могло бити на прагу новог раста и достићи ниво од 1.800 долара по унци.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
УТРОСТРУЧИЛИ ЗЛАТНЕ РЕЗЕРВЕ: Мађарска има највеће кличине злата по становнику у ЦИЕ
08. 04. 2021. у 19:27
ЦЕНА ЗЛАТА НА НИВОУ ПРЕ ПАНДЕМИЈЕ: Зашто то не брине улагаче у драгоцени метал?
04. 04. 2021. у 16:26 >> 16:57
ПРОДАВАО ЛАЖНЕ ДУКАТЕ? Кривична пријава за мушкарца из Београда
26. 03. 2021. у 19:16
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)