ПОШТАНСКА ПРИПАЈА МТС БАНКУ: Телеком постаје сувласник “Штедионице”
КОМИСИЈА за заштиту конкуренције (КЗК) одобрила је тржишну концентрацију која настаје припајањем МТС Банке - "Банци Поштанска штедионица", објављено је на интернет страници Комисије.
Фото Танјуг
Република Србија поседује 79 одсто акција Поштанске штедионице, а мањински акционари су Пошта Србије, републички фонд ПИО и Фонд за развој.
МТС Банка је од 2014. године у власништву Телекома Србије.
После припајања, МТС Банка ће без поступка ликвидације престати да постоји као независан учесник на тржишту, а Телеком Србија ће у Поштанској штедионици имати мањински неконтролни удео од 10,08 процената.
Остали акционари Поштанске биће Република Србија са 71,05 процената акција и Пошта Србије са 17,94 процената.
КЗК је закључила да заједнички тржишни удео две банке износи 6,2 одсто, те да оваква концентрација на тржишту пружања свих банкарских услуга на територији Србије неће имати негативне ефекте на конкуренцију.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)