ВАЖНО ЗА ПОТРОШАЧЕ: Пријавите фалш мед - ево и како
САВЕЗ пчеларских организација Србије позвао је пчеларе и грађане да им до 21. јануара пријаве мед сумњивог квалитета у продавницама и на пијацама.
Илустрација / Фото Depositphotos
Све пријаве биће прослеђене Управи за ветерину.Како кажу у СПОС циљ је да се коначно пронађе мед сумњивог квалитета у овим објектима, укључујући и сеоске продавнице.
Савез пцелара напомиње да пчелари и грађани у неисправност меда могу да посумњају на основу било ког параметра, чак и ако је декларација по њиховом мишљењу неисправна.
Пријаве треба да садрже податке о врсти меда, произвођачу, као и пуну адресу и име трговине у којој је мед пронаден. Оне могу бити анонимне, а у Савезу очекују да ће тиме натерати фалсификаторе меда да се тиме више не баве.
Пријаве шаљите на мејл spos.rs@gmail.com или на СМС или вибер председника СПОС-а на броју 0604440101.
Препоручујемо
МЕДИЈИ ОБЈАВИЛИ: Ове америчке компаније планирају заједно да купе имовину "Лукоила"
08. 01. 2026. у 00:30
СКОЧИЛА ЦЕНА ЗЛАТА: Порасла преко 4.400 долара по унци, поново иде на рекорд
07. 01. 2026. у 22:33
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (1)