МИНИСТАР МАЛИ О ГАСТАРБАЈТЕРИМА: Ево које су тачно обавезе грађана Србије који раде у иностранству
ГРАЂАНИ Србије на привременом раду у иностранству немају никакве нове пореске обавезе.
Синиша Мали / Фото Танјуг
Од сада, као и до сада, у пракси би порез у Србији морали да плате запослени код страног послодавца у земљи у којој је пореска стопа мања од 10 одсто, колико износи у Србији и са њом не постоји споразум о избегавању двоструког опорезивања.
Сви који раде у државама којима су оптерећења већа, а то је убедљива већина, и даље не дугују ништа.
- Суштина је да се прописи у погледу опорезивања зарада које наши грађани остваре у иностранству нису мењали од почетка овог века. Људи који раде и живе у иностранству знају где треба да плаћају порез - истакао је министар финансија Синиша Мали.
- Наши резиденти увек имају право на порески кредит по основу пореза који је плаћен на зараду која им је исплаћена у иностранству, без обзира на то да ли Република Србија има закључен уговор о избагавању двоструког опорезивања са државом у којој је наш резидент остварио зараду. С обзиром на то да је стопа пореза на зараде у Србији 10 одсто, по правилу, право на порески кредит ће бити довољно да у потпуности отклони обавезу плаћања пореза на зараде у Србији. За лица која нису осигураници према домаћим прописима којима се та област уређује, не постоји обавеза обрачунавања и плаћања доприноса за обавезно социјално осигурање.
Препоручујемо
СВЕТСКИ МЕДИЈИ НА ГРАДИЛИШТУ ЕXПО: Синиша Мали представио град будућности (ВИДЕО)
09. 03. 2026. у 14:48
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)