СТИЖЕ ПО 30.000 ДИНАРА: Објављен списак фирми које имају право на још један минималац
ПОРЕСКА управа објавила је списак предузећа која су остварила право на још један минималац, за запослене у најугроженијим делатностима.
Фото Д. Миловановић
Како је најављено крајем прошле недеље, у року од десет дана требало би да буде исплаћена још једна минимална зарада, која тренутно износи око 30.000 динара. У питању је секторска подршка за 72.500 запослених у туристичким агенцијама, рентакар фирмама, угоститељству и хотелијерству.
Реч је о бесповратним средствима у складу са Уредбом о утврђивању Програма распореда и коришћења субвенција за подршку раду угоститељске и туристичке привреде због потешкоћа у пословању проузрокованих епидемијом болести ковид-19 изазване вирусом САРС-КоВ-2.
Подсетимо, из Владе су недавно усвојили ову уредбу и саопштили да је издвојено 1,98 милијарди динара за исплату још једне минималне зараде за запослене у угоститељству, хотелијерству, туристичким и рент-а-кар агенцијама, пренела је еКапија.
На минималац, иначе, имају право радници који су пријављени и који не раде на црно. Новац ће бити уплаћен онима који имају уговор о раду, уговор на одређено или на неодређено време.
Списак предузећа која имају право на још један минималац можете погледати на сајту Министарства финансија.
Препоручујемо
СЈАЈАН ТРИК ЗА САДЊУ КРАСТАВЦА: Брзо ниче и рађа боље него раније
22. 03. 2026. у 19:20
ВАЖНО ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: Ево колико ће за вас максимално коштати гориво!
22. 03. 2026. у 19:00
ЕВО КО ЋЕ РАНИЈЕ У ПЕНЗИЈУ: Проширен списак занимања са бенефицираним стажом
22. 03. 2026. у 18:40
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (1)