ПРЕДСЕДНИК ОБЈАВИО НОВЕ ПОДАТКЕ: У трећем кварталу раст БДП 0,1 одсто - "Можемо бити и први у Европи!"

Танјуг

03. 10. 2020. у 13:46

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас да, и поред тешке ситуације, има добре вести у економији - Србија је, према првим флеш проценама, у трећем кварталу остварила раст од 0,1 одсто.

ПРЕДСЕДНИК ОБЈАВИО НОВЕ ПОДАТКЕ: У трећем кварталу раст БДП 0,1 одсто - Можемо бити и први у Европи!

Фото И.Маринковић

Указао је да је Македонија у истом периоду имала негативан раст од 12,7 одсто.

- Нема сумње да ћемо бити међу прве две земље, ако не и први у Европи по расту - уверен је Вучић.

Он је казао да је добро да грађани виде да не морамо да будемо губитници и најгори.

Фото: Јутјуб/Принтскрин/Tanjug News Agency official

Међутим констатовао је да ће парадигма жалопојки бити оно чега ћемо се најкасније као народ ослободити.

Указује да ће се добар део навикнути брзо на успехе и да морамо да радимо да бисмо били успешни, уместо да стално говоримо да увек други не ваљају, а да смо једини ми добри и исправни.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (39)

НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!