НАПРЕДАК НА ЛИСТИ ЕКОНОМСКИХ СЛОБОДА: Успех Србије
СРБИЈА је напредовала на светској листи Индекса економских слобода, коју је у годишњем извештају за 2020. објавио Фрејзер институт из Канаде.
Фото З. Јовановић
Наша земља, заузима 74. позицију од 162 земље.
Како у НБС кажу, највећи допринос том напретку дало је поправљање оцене за област Здрав новац, захваљујући очувању ниске, стабилне и предвидиве инфлације.
Према овом индексу, који показује у којој мери су политике и институције усаглашене са основним принципима економских слобода, Србија је на скали од 1 до 10 добила оцену 7,05, што је благо изнад светског просека од 6,9.
Осим у области Здрав новац, просечна оцена у односу на претходну годину је повећана и у области Структуре правног система и својинских права, Регулације на кредитном тржишту, тржишту радне снаге и пословања, као и Слободној трговини са иностранством.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)