Бојан Раичевић, члан Извршног одбора Компаније „Дунав осигурање” препоручује: Бригу о вашем здрављу поверите „Дунав осигурању”
ЛЕТОВАЊЕ , путовања, карантин... Све су то учестале теме ових дана, а недоумица и питања је много. И поред препоруке да грађани због ковида 19 лето проведу у земљи, на неком од бројних туристичких места на мапи Србије, неки су ипак отпутовали ван граница наше земље: туристички, пословно или из других разлога.
Фото: Александар Мијатовић
Компанија „Дунав осигурање” прати актуелна дешавања и, сходно мерама Владе Републике Србије, понудила је својим клијентима најбољу опцију за сигуран и безбрижан пут. Као највећа осигуравајућа кућа која се најпре залаже за друштвено одговорно пословање, свим осигураницима омогућили смо полису путног здравственог осигурања (ПЗО), где је, поред стандардних ризика, обухваћен и ризик од ковида 19. То је још један показатељ да „Дунав осигурање” води рачуна о својим клијентима у свим животним околностима. Осигураници су то препознали. Само од половине јуна до данас њих око 60.000 се осигурало пре путовања у иностранство, а више од 70% определило се за полису која укључује и покриће од ковида 19, каже Бојан Раичевић, члан Извршног одбора Компаније „Дунав осигурање”, и појашњава да често цена услуге условљава и њен одабир, а цена индивидуалне полисе путног осигурања за седам дана боравка у иностранству износи око 1.200 динара. Уколико је наши осигураници закључе онлајн до 30. септембра, имају и додатни попуст од 15%. Полисе путних осигурања могу се закључити и на око 600 продајних места.
Члан Извршног одбора Компаније "Дунав осигурање"/Фото: Александар Мијатовић
Највише покриће по полиси за ПЗО на српском тржишту, чак 35.000 евра
Полиса коју смо понудили нашим суграђанима, наглашава Раичевић, осим стандардних ризика пружа додатно покриће за ковид 19 и обухвата:
- трошкове прегледа лекара и тестирања у случају исполјавања симптома инфекције ради хитне медицинске помоћи и дијагнозе инфекције ковидом 19;
- трошкове набавке лекова у ванболничком лечењу за случај потврђене инфекције;
- трошкове болничког лечења и
- трошкове репатријације до суме од чак 5.000 евра.
Сума осигурања по полиси за ПЗО + ковид 19 износи 35.000 евра и највиша је на нашем тржишту, истиче Бојан Раичевић и додаје да сви осигураници „Дунава” треба да знају да ће једним телефонским позивом Контакт центара асистентске компаније добити јасне, поуздане и прецизне информације о неопходном лечењу. Трошкове амбулантског лечења и куповине лекова „Дунав” ће надокнадити осигуранику по повратку у земљу пребивалишта у најкраћем року.
„Дунав” у овој години исплатио осигураницима око 90 милиона динара по полисама за путна осигурања
Говорећи о процедури поступања приликом оболевања од ковида 19, најчешћим ризицима по полисама који су се десили осигураницима „Дунав осигурања”, али и броју одштетних захтева члан Извршног одбора Компаније „Дунав осигурање” Бојан Раичевић истиче:
- Само у овој години поднето је више од 5.000 одштетна захтева осигураника по полиси за ПЗО, по којима је Компанија „Дунав” исплатила око 90 милиона динара. Анализом је утврђено да су најчешћи узроци штета биле респираторне и гастроинтестиналне инфекције, као што су отитис, бронхитис, фарингитис, гастроентеритис, затим повреде екстремитета (преломи, уганућа) и алергијске реакције. Било је и случајева активирања полисе за ПЗО због оболевања од ковида 19. Сви наши осигураници су ефикасно и квалитетно збринути на обострано задовољство, наводи Раичевић.
Све детаљније информације о путним осигурањима заинтересовани могу добити бесплатним позивом на број Контакт центра „Дунав осигурања” 0800 386 286, путем и-мејла kontaktcentar@dunav.com, или на сајту Компаније www.dunav.com.
Препоручујемо
ЖЕЛИТЕ ДОБРУ БЕРБУ ГРОЖЂА? Ево зашто треба да уклањате листове око гроздова
28. 01. 2026. у 20:00
САВЕТИ ЗА УЗГОЈ КРАСТАВАЦА: Корак по корак до лепих плодова за само два месеца
28. 01. 2026. у 19:30
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића
Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.
28. 01. 2026. у 12:38
Коментари (0)