ЛЕПА ВЕСТ ЗА НАЈСТАРИЈЕ СУГРАЂАНЕ: Пензије остају на једном чеку
ПЕНЗИЈЕ за више од 1,7 милиона корисника ће се, како сазнају "Новости", до даљег исплаћивати у целости.
Фото: Д. Миловановић
Докле ће то трајати нико није могао да нам потврди, али је засада сигурно да се наредних неколико месеци нећемо враћати на исплату у два дела - почетак и крај месеца.
Овакав начин постојао је и раније за војне и кориснике пољопривредних пензија, а за остале је уведен током ванредног стања, како би се пензионерима олакшало подизање новца. Поред тога, исплатом пара одједном мањи су и трошкови за Фонда ПИО, једноставнија је обрада обустава уколико их има по чеку, а и већини пензионера више одговара.
Према подацима Фонда ПИО, на месечном нивоу за исплату пензија и осталих права из пензијског и инвалидског осигурања, као што су накнада за негу и помоћ другог лица, за телесно оштећење, погребне трошкове, као и за здравствено осигурање најстаријих, издваја се 55 милијарди динара. Фонд је и у време епидемије вируса корона радио све време.
- Број примљених захтева за остваривање права на старосну, превремену старосну, инвалидску и породичну пензију је у периоду пандемије за 9,9 одсто мањи од броја захтева примљених у упоредном периоду претходне године - кажу у Фонду.
У првој половини текуће године, у законском року је решено око 87 одсто поднетих захтева, што значи да се од 10 примљених захтева 8,7 решења донесе у периоду до 60 дана. То јесте мало лошији резултат у односу на упоредни период претходне године, али је сасвим у складу са могућностима Фонда да у периоду ванредног стања и ванредне ситуације одговори на захтеве грађана.
Препоручујемо
ЗАРАДЕ МОРАЈУ "НА ЛЕД": Фискални савет сматра оправданим да се пензије и плате замрзну
21. 07. 2020. у 09:44
ДО НОВЦА УЗ ПУНОМОЋЈЕ: Упутство НБС за грађане који не могу да дођу на шалтере
27. 07. 2020. у 11:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (3)