ЗВАНИЧНА СТАТИСТИКА ЗА ЈУН: Инвеститори и даље највише граде зграде
ГРАЂЕВИНСКИХ дозвола је у јуну издато 1.831, што је за 2,3 одсто мање него пре годину.
Фото/Илустрација З. Јовановић
За првих шест месеци 2020. године, укупан број издатих дозвола смањен је за 3,5 одсто.
Чак 77,4 одсто дозвола из јуна односи се на њих. Граде се махом стамбене вишеспратнице - 69,8 одсто. Нестамбених је 30,2 одсто. Код осталих грађевина највећи део се односи на цевоводе, комуникационе и електричне водове.
Према дозволама издатим у јуну, пријављена је изградња 2.756 станова, с просечном површином од 71,6 квадрата. Од укупног броја станова у новим стамбеним зградама 9,2 одсто станова биће грађено у зградама с једним станом, с просечном површином од 153,1 квадрата, а 89,6 одсто станова биће грађено у зградама с три стана и више станова, и њихова просечна површина биће знатно мања и износиће - 61,2 квадрат.
Препоручујемо
МИНИСТАРКА МИХАЈЛОВИЋ НАЈАВИЛА: Станови за 4.000 безбедњака на пролеће
30. 07. 2020. у 07:13
НОВА ЗГРАДА МУП: Ево на којој локацији ће се градити и како ће изгледати (ФОТО)
15. 07. 2020. у 11:15
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)