РАСТУ ЦЕНЕ РОБА И УСЛУГА: Храна ипак јефтинија, као и одећа и обућа

ЦЕНЕ производа и услуга личне потрошње у јулу ове године, у односу на лане, у просеку су веће за 0,2 одсто.

РАСТУ ЦЕНЕ РОБА И УСЛУГА: Храна ипак јефтинија, као и одећа и обућа

Фото: Новости архива

Потрошачке цене за годину су повећане за два одсто, док су у поређењу са децембром 2019. године повећане у просеку за 1,7 одсто. 

Посматрано по главним групама производа и услуга класификованих према намени потрошње, раст цена забележен је у рекреацији и култури - 3,5 одсто, алкохолном пићу и дувану - 2,4 одсто, транспорту - 2,2 одсто, комуникације - 0,4 одсто, здравству - 0,2 одсто.

Пад цена је забележен код хране - 1,4 одсто, одеће и обуће за 0,4 одсто и код намештаја свега за 0,1 одсто. Цене осталих производа и услуга нису се битније мењале.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

СТАРИ ИНДИЈСКИ ТРИК: Како најлакше расхладити кућу током врелих дана?