ЗА ИНФРАСТРУКТУРУ СРБИЈЕ 3,3 МИЛИЈАРДЕ ЕВРА: Михајловић у посети пиротској фабрици воде
ПОТПРЕСЕДНИК Владе Србије и министарка грађевине, инфратструктуре и саобраћаја Зорана Михајловић, изјавила је у Пироту, да ће у комуналну инфраструктуру Србије бити уложено 3,3 милијарде евра. Од тога, 2,5 милијарде добиће 70 општина и градова источне и јужне Србије.
Фото: В. Ћирић
Она је након обиласка фабрике воде у Бериловцу, констатовала да је урађено много пројеката са немачком КФВ банком, са којом је до сада у комуналној инфраструктури уложено 150 милиона евра, а у наредном периоду биће реализовано још 350 милиона.
- У Пироту су реализовани многи пројекти, а најзначајнији је Коридор 10, затим Слободна зона,која је важна за привреду целог краја, баш као и инфратструктура. Пројекти су одраз добро ирганизоване градске управе, која је свесна да људи морају да имају добро водоснабдевање, канализацију, пречистаче отпадних вода како би остали да живе на овом подручју.Надам се да ће у другој половини ове године почети изградња постројења за пречишћавање отпадних вода у вредности од 12,4 милиона евра-закључила је министарка.
Фото: В. Ћирић
Сличну динамику изградње најавили су и градоначелник Пирота Владан Васић, као и дироектор ЈП "Водовод и канализација" Зоран Николић, који је подсетио да је у водоснабдевање уложено 3,3 милиона евра.
- Сарадња са министарством грађевина до сада је била одлична и она ће нас управо препоручили за следеће пројекте.Изградњом постројења за пречишчавање отпадних вода , уз савремену санитарну депонију која успешно ради и добро водоснабдевање, заокружићемо еколошку заштиту простора на коме живимо-нагласио је пиротски градоначелним Владан Васић, док је начелница округа Драгана Тончић рекла да је , на овом подручју пуно уложено управо у комуналну иснфратсруктуру.
Препоручујемо
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (1)