СБУ УХАПСИО МЛАДИЋ ИЗ КИЈЕВА: Координисао руске нападе на тај град
КОНТРАОБАВЕШТАЈНА служба Службе безбедности Украјине (СБУ) саопштила је данас да је ухапсила младића (18) из Кијева, који је осумњичен да је као руски агент координирао један од највећих руских ваздушних напада на Кијев у недељу.
Tanjug/AP/Dan Bashakov
Осумњичени је приведен дан након гранатирања Кијева, када је вршио додатно извиђање у близини објекта украјинског Министарства одбране, наводи се у саопштењу које је СБУ објавила на својој интернет страници.
У саопштењу се наводи да је "агент планирао да прикупљене податке у реалном времену пренесе супервизору из Руске Федерације ради припреме нових, и корекције поновљених удара на град".
Како је утврдила истрага младић из Кијева, који је привукао пажњу руских специјалних служби када је тражио "лаку зараду" на Телеграм каналима, је након регрутације отпутовао у предграђе Кијева, где је на Гугл мапама обележио транспортне коридоре којима се превозила војна опрема Оружаних снага Украјине.
-Ово је био пробни задатак, након чега је оптуженом наложено да забележи последице комбинованог напада на Кијев и да 'извести' Русе. Запослени у СБУ-у документовали су како је агент стигао у један од објеката Министарства одбране да се распита о његовом стању након ноћног удара, наводи се у саопштењу СБУ.
На лицу места, од притвореног је одузет паметни телефон са припремљеним обавештајним извештајима у којима су детаљно описане последице гранатирања Кијева.
Осумњиченом је одређен притвор као превентивна мера а прети му доживотни затвор уз конфискацију имовине.
Танјуг
БОНУС ВИДЕО - АНГЕЛИНА ТОПИЋ ЗА "НОВОСТИ": Прва реакција после светске медаље
Препоручујемо
ШОК У РУСКОЈ ЛУЦИ: На белгијском танкеру пронађене магнетне мине на трупу!
25. 05. 2026. у 17:11
ОСВЕТА ЗА ДЕЦУ СТАРОБЕЉСКА! Ово је само почетак: Москва удара по срцу Украјине
25. 05. 2026. у 16:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у
ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.
08. 06. 2026. у 09:25
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)