"МОЛ сутра или прекосутра у Београду" Мали: Продужетак лиценце НИС-у очекујем до краја дана

ПРВИ потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали изјавио је у Вашингтону да очекује да до краја дана стигне од OFAC-а продужетак оперативне лиценце за наставак рада Нафтне индустрије Србије и најавио да ће представници МОЛ-а сутра или прекосутра боравити у Београду, како би се завршили неопходни преговори за мађарско преузимање руског удела у НИС-у.

МОЛ сутра или прекосутра у Београду Мали: Продужетак лиценце НИС-у очекујем до краја дана

Фото: Танјуг/Амир Хамзагић

- Овде (у Вашингтону) је 10, 11 сати ујутру, ако се не варам, до краја дана очекујем решење по питању оперативне лиценце. Надам се, позитивно - рекао је Мали на питање да ли очекује продужетак оперативне лиценце НИС-у која истиче 17. априла.

Министар је истакао да је јуче разговарао са представницима МОЛ-а, као и да су OFAC-у поднета сва неопходна документа за продужетак лиценце НИС-у.

- Колико сам ја разумео људе из МОЛ-а, ми ћемо се видети са њима и то већ сутра или прекосутра, они ће доћи у Београд. Ја нећу бити ту, нажалост, али биће министарка енергетике и остали, да завршимо све потребне разговоре и преговоре око докумената који су неопходни да би се трансакција завршила. Крајњи рок је 22. мај - рекао је Мали.

Нафтна индустрија Србије поднела је протекле недеље Канцеларији за контролу страних средстава ((Office of Foreign Assets Control - OFAC) Министарства финансија САД захтев за издавање нове посебне лиценце, са циљем обезбеђивања несметаног наставка пословних активности након 17. априла, када истиче важење претходно одобрене лиценце.

Лиценца за разговоре у вези са потенцијалним изменама власничке структуре компаније продужена је до 22. маја 2026. године.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

TOTAL DOMINATION OF VUČIĆ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.

29. 07. 2026. у 19:12

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.

30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54

Коментари (0)

МЕДИЋ ПРЕД ИСТОРИЈСКИМ ИСПИТОМ: Београд чека спектакл, али преко пута стоји опасни Д-Род