Подаци Агенције за привредне регистре: Највише субвенција пољопривреди

АГЕНЦИЈА за привредне регистре објавила је Мапу Регистра мера и подстицаја регионалног развоја, која показује да су у 2025. реализована подстицајна средства у укупном износу од 301,0 милијарди динара. Од тога бесповратна чине 284,1 милијарди динара односно 94,4 одсто укупних подстицаја. Од тог износа је за бесповратне субвенције опредељено 141,8 милијарди динара.

Подаци Агенције за привредне регистре: Највише субвенција пољопривреди

Фото: N.Skenderija

Највише средстава опредељено је за пољопривреду, 91,3 милијарди динара, затим за образовање, науку, културу и спорт 64,5 милијарди динара, за производњу 34,1 милијарди динара и саобраћајну инфраструктуру 32,3 милијарди динара. За научно-истраживачки рад и развој издвојено је 28,5 милијарди динара, док је за заштиту животне средине и енергетску инфраструктуру опредељено по 9,3 милијарди динара.

Највећи део укупно реализованих подстицаја усмерен је привреди.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу