НАФТА НА КЛАЦКАЛИЦИ: Барел близу 100 долара, али тржиште очекује пад

ФЈУЧЕРСИ WТИ сирове нафте порасли су данас изнад 99 долара по барелу, али цене су и даље на путу да падну за више од 10 одсто током седмице након што су се САД и Иран договорили о двонедељном прекиду ватре.

НАФТА НА КЛАЦКАЛИЦИ: Барел близу 100 долара, али тржиште очекује пад

Фото: Вештачка интелигенција

Цена сиррове нафте износи 99,74 долара по барелу, док је цена Брент нафте око 97 долара, пише Трејдинг економикс. Цена природног гаса је 2,67, док је цена бензина 3,04 долара по барелу.

Наводи се и да је цена злата опака за око 14 одсто и да је сада 4748.

Када се ради о пољопривредним производима, цена пиринча је опала за 1,36 одсто, као и палмино уље ( -1,27 одсто ) и уљана репица ( -1,05 одсто ). Добитке предводе зоб ( 0,84 ), какао ( 0,70) и соја ( 0,59 одсто).

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?