МАЊИ ЈАНУАРСКИ РАЧУНИ: Поједини грађани имаће бенефиције при плаћању струје

Маријана Спасенов

06. 02. 2026. у 15:40

Влада Републике Србије усвојила је на седници закључак којим је наложено да се грађанима који су током јануара, услед снежних падавина, били без електричне енергије, ненајављено, дуже од 24 сата у континуитету умањи целокупан износ рачуна.

МАЊИ ЈАНУАРСКИ РАЧУНИ: Поједини грађани имаће бенефиције при плаћању струје

Фото приватна архива

 То се односи на грађане који живе у Борском, Златиборском, Моравичком, Мачванском, Колубарском и Зајечарском управном округу.

Закључком су предузећа "Електромрежа Србије" и "Електродистрибуција Србије" задужена да снабдевачима електричне енергије доставе податке о подручјима у којима је дошло до прекида у снабдевању струјом у јануару ове године, као и податке о крајњим купцима електричне енергије са тих подручја код којих је дошло до ненајављених прекида у снабдевању електричном енергијом дуже од 24 часа кумулативно.

Такође, та предузећа задужена су и да сносе трошкове умањења рачуна у целини за крајње купце и да по реализацији напишу извештај о спровођењу закључка и доставе га Влади.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ РЕАЛ МАДРИДУ: Лекари месецима лечили ПОГРЕШНО КОЛЕНО Килијана Мбапеа?!