НЕМАЧКА "ЗАОШТРАВА", А ШТА ТО ЗНАЧИ ЗА СРБЕ: Нови критеријуму за испату државне помоћи
НЕМАЧКА влада је одобрила нацрт реформе система социјалног старања која укључује заоштравање критеријума за исплату државне помоћи.
Фото: Профимедиа
Када нацрт министарке здравства Бербел Бас постане закон, нестаће помоћ у облику такозваног "грађанског новца", а уместо њега доћи ће "основна помоћ тражиоцима посла".
Нова правила осетно отежавају пролаз којим садашњих 5,5 милиона људи долази до државне помоћи, пише дпа.
Поједини критеријуми који убудуће условљавају помоћ изазвали су напетост између коалиционих партнера у влади, конзервативаца канцелара Фридриха Мерца и социјалдемократа.
Пре свега, исплата помоћи се аутоматски прекида ако се прималац три пута не одазове позиву на разговор у центру за запошљавање. Даље, могу да изгубе и помоћ за становање.
Закон ипак предвиђа да ће пре укидања помоћи примаоци имати прилику да разговарају са представницима власти, лично или телефоном. Нацрт закона предвиђа и заштиту људи са психичким проблемима.
Држава ће убудуће мање штитити имовину примаоца помоћи. Конкретно, кандидати за помоћ ће прво морати да искористе своја примања и имовину за добијање државне помоћи.
Одређен степен заштите имовине и личних примања остаје, зависно од узраста кандидата за помоћ, а држава ће узети у обзир и део неизбежних трошкова становања.
(дпа)
БОНУС ВИДЕО:
Ђилас би да отима имовину Русима и да уводи санкције
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ХИСТЕРИЈА У НЕМАЧКИМ МЕДИЈИМА: „Шпигл“ оптужује Трампа за „издају“ Европе
16. 12. 2025. у 12:16
ИСТОРИЈСКА ГРЕШКА Москве: Лавров о повлачењу совјетске војске из Немачке
16. 12. 2025. у 07:00
ЗЕЛЕНСКИ У БЕРЛИНУ: Украјина не тражи само помоћ, већ нуди и заједничку производњу
15. 12. 2025. у 19:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)