ОГЛАСИО СЕ НИС: Почиње обустава рада производних постројења услед недостатка сирове нафте за прераду
НАФТНА индустрија Србије (НИС) објавила је данас да почиње обустава рада производних постројења услед недостатка сирове нафте за прераду, насталог као последица санкција које је Министарство финансијa САД увело према компанији НИС. Њихово саопштење преносимо у целости.
Фото: Нис
Обустава рада процесних постројења одвија се по принципу који се примењује када је реч о планским ремонтима и изводи се у складу са законима Републике Србије, интерним правилима компаније и најстрожијим еколошким стандардима и правилима безбедности и здравља на раду.
Активности у Рафинерији нафте Панчево током процеса обуставе рада постројења организоване су на тај начин да рафинеријска постројења буду спремна за старт чим се за то стекну услови, односно чим буде добијена информација о расположивости сирове нафте. За време трајања обуставе рада Рафинерије запослени ће бити ангажовани на пословима које обављају током планских обустава постројења.
Истовремено, НИС наставља снабдевање домаћег тржишта нафтним дериватима без застоја, захваљујући раније обезбеђеним залихама.
Компанија НИС изражава наду да ће у што је могуће краћем року поново бити успостављен редован рад Рафинерије нафте Панчево. Компанија остаје посвећена напорима да очува социјалну стабилност више од 13.500 запослених као и да у што је могуће краћем року буде делистирана са SDN листе америчког Министарства финансија или исходује нову посебну лиценцу која ће јој омогућити несметано пословање, у чему има снажну подршку државних органа Републике Србије.
Ускоро опширније
Препоручујемо
МЕЛОНИЈЕВА НУДИ РЕШЕЊЕ: ЕУ да формира зону слободне трговине са САД - царине су грешка
27. 02. 2026. у 21:39
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)