И СЛОВАЧКА ИЗУЗЕТА ОД АМЕРИЧКИХ САНКЦИЈА: Руска нафта може да тече
ОВО изузеће траје годину дана, изјавила је данас министарка економије Словачке Дениса Сакова.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Након што је Мађарска изузета од америчких санкција руским нафтним компанијама, Словачка је сада такође изузета од испоруке руске нафте, преноси грчки портал Проњуз.
Ово изузеће траје годину дана, изјавила је данас министарка економије Словачке Дениса Сакова.
Рафинерија Словнафт у Словачкој је у власништву мађарске нафтне компаније МОЛ, напомиње се у чланку.
Подсетимо, Мађарска је добила потпуно изузеће од америчких санкција, потврдио је премијер те земље Виктор Орбан након састанка са председником САД Доналдом Трампом.
Мађарски премијер је рекао да је Мађарска добила неограничено изузеће од америчких санкција у случају нафтовода "Дружба".
(Ало)
Препоручујемо
"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: До 16 часова предато 110.792 захтева за легализацију
11. 12. 2025. у 16:05
ДИНА КАРТИЦА ЈОШ СИГУРНИЈА: Народна банка Србије применила најновија технолошка решења
11. 12. 2025. у 14:22
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)