МАЛИ НАЈАВИО: Наредне године радови на свим станицама прве линије метроа

В. Н.

17. 09. 2025. у 11:46

МИНИСТАР финансија Синиша Мали изјавио је да ће већ наредне године грађани Србије моћи да виде радове на станицама београдског метроа и навео да је очекивани крај радова прве линије метроа до 2029. године.

МАЛИ НАЈАВИО: Наредне године радови на свим станицама прве линије метроа

Фото: Новости

- Каснимо мало због кашњења у пројекту, али већ наредне године грађани Београда и грађани Србије видеће радове на свим станицама прве линије метроа - рекао је он.

Истакао је да ће прва линија метроа имати 21 станицу, а друга линија 24 станице.

- Пројекат за другу линију метроа се већ увелико ради. Тако да ће бити интензивни радови и на том пројекту - рекао је Мали.

Он је истакао да наредне године стиже "машина кртица" односно ТБМ машина, која је једна од главних компонената за изградњу београдског метроа.    

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Донео јој је огромну славу: Који надимак је Зорице Брунцлик имала на почетку каријере?