ЕВРОПСКА УНИЈА ГУБИ ЈОШ ЈЕДНОГ СНАБДЕВАЧА ГАСОМ: Ко прети обуставом енергије?
27. 07. 2025. у 19:45
ЈЕДАН од највећих светских добављача течног природног гаса, Катар, запретио је да ће обуставити извоз енергије у Европску унију због забринутости око новог закона ЕУ о одрживом развоју.
Повезане вести
КАТАР ПРЕТИ ДА ЋЕ ЕВРОПУ ОСТАВИТИ БЕЗ ГАСА: Брисел наплаћује еколошке “казне” од 5 одсто
КАТАР је упозорио Европу да би могао да обустави извоз течног природног гаса (ТНГ) уколико Европска унија не ублажи директиву CSDDD (Corporate Sustainability Due Diligence Directive), која се односи на контролу свих ланаца снабдевања, изјавио је министар енергетике Катара и шеф компаније QatarEnergy, Сад Шерида ел Каби, на конференцији ADIPEC.
03. 11. 2025. у 17:22
Најновије из рубрике
ВАНРЕДНО ОБРАЋАЊЕ МИНИСТАРКЕ ЂЕДОВИЋ ХАНДАНОВИЋ: Верујем да руска страна у доброј вери преговара о продаји НИС-а
МИНИСТАРКА рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић верује да руска страна у доброј вери преговара о продаји свог удела у НИС-у.
05. 12. 2025. у 20:56
"СВЕ ПОЧИЊЕ СА ПТИЦАМА, А ЗАВРШАВА СА ДЕВАСТАЦИЈОМ ЗЕМЉИШТА И ВОДА!" Алтернативни извори енергије: Предности и недостаци
РАТ у Украјини, санкције руским енергентима, растућа потрошња у Азији, сукоб великих сила око гаса и нафте, као и амбициозни климатски циљеви које су себи задале најразвијеније економије, заједно су довели до тога да је енергија постала и политичко оружје и кључ опстанка привреда. Европа убрзано затвара термоелектране на угаљ, мења своју стратегију према нуклеарној енергији, убрзава изградњу ЛНГ терминала и интерконектора, а истовремено форсира зелену транзицију, често брже него што техника и инфраструктура могу да испрате. У таквом окружењу, земље попут Србије, које зависе од увоза енергената и истовремено покушавају да сачувају привредни раст и социјалну стабилност, налазе се под посебним притиском.
05. 12. 2025. у 18:32
ХИТАН САСТАНАК: Ђедовић Хандановић о снабдевању тржишта нафтним дериватима (ФОТО)
МИНИСТАРКА рударства и енергетике Дубравка ЂНИСедовић Хандановић разговарала је данас са представницима Кнез Петрола, Петрола, Нафтахема, КБ Еурорента, односно малих приватних бензинских станица о снабдевању тржишта нафтним дериватима у условима санкција Нафтној индустрији Србије.
05. 12. 2025. у 17:41
ЈАВНИ ДУГ СРБИЈЕ: На крају октобра достигао 38,166 милијарди евра, односно 43,1 одсто БДП-а
ЈАВНИ дуг Србије је на крају октобра износио 38,166 милијарди евра или 43,1 одсто БДП-а, објавило је данас Министарство финансија.
05. 12. 2025. у 17:24
СЛАБЉЕЊЕ НА ТРЖИШТУ КРИПТОВАЛУТА: Битцоин и Етхереум бележе дневни губитак
ВРЕДНОСТ биткоина је данас у 15.15 часова на највећој светској берзи криптовалута Бајненс пала за 2,2 одсто на 77.702,35 евра.
05. 12. 2025. у 16:12
Коментари (0)